| SiLeNt a întrebat:

Salut, am o problema m`am trezit azi noapte pe la 2 ...imi era foarte sete
am mers la bucatarie si am baut un pahar de apa rapid imediat mi s`a facut ameteala si m`am pus repede pe scaun si am transpirat tot... din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Emanuella_8357 a răspuns:

Nu e indicat sa te ridici rapid din pat, atunci cand te trezesti.
Dupa cativa pasi, te ia ameteala. e normal. Cauza e una singura: asa e corpul omenesc.

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu știu, dar mergi la doctor!

| swee1love a răspuns:

Poate ai visat urat si erai speriata.
sau poate ai ametit pentru` ca te`ai trezit din somn.atat.
nu ai avea motiva de ingrijorere:*
dar totusi daca vrei sa fii sigur/a poti merge la doctor si sa faci cateva analize medicale la sange.:*
fundita?puppy dog eyes

| DamnedShadow a răspuns:

Lipsa de calciu cred. Si mie mi se intampla sa mi se intunece privirea pentru cateva momente cand ma trezesc rapid din pat si sa ametesc.

| bianca_4393 a răspuns:

Normal ca daca te-ai ridicat brusc din pat mai ales la ora aia cand dormeai te-a luat ameteala.pentru ca era tarziu si nu mancasei