| DariaHàhaa a întrebat:

Hey tpu.....am avut astazi o experieta horror la mine acasa. deci era ora 2:36 noaptea si m-am trezit din cauza caldurii. Imi era foarte sete, desi de obicei nu imi este. Ma duc la bucatarie, aud ceasul ce ticaia pe peretele din camera, parca masurand clipele in care voi urma sa ma intalnesc cu ceva sau cineva. Imi pun apa in pahar, urechile mele inundandu-se cu sunetul apei atingand usor fundul paharului. Termin de baut, ma intorc in camera. Punandu-ma in pat, parca vad o umbra cu coada ochiului. Ma intorc rapid, respiratia mea accelerand. Dar nu era decat o umbra. Calmandu-ma, incep sa rad de mine ca m-am speriat degeaba.,, Prea multe filme horror" imi zic. Brusc, am inghetat. Parca creierul isi daduse seama de o problema de care eu nu stiam. Nu exista nici o lumina in jur ca sa creeze umbra. Nici macar pe strada. Ma intorc din nou spre locul unde era umbra acum cateva minute. Era inca acolo, sperand sa o vad. Ma apropii usor de ea. Se apropie si ea. Incerc sa o ating...dar dau de un fel de perete rece. Era o oglinda. Umbra eram eu. Era reflexia mea. In tot acest timp, m-am speriat de propria mea persoana. De data asta m-am intors in pat usor speriata. In dimineata urmatoare, ma ridic si constat ca totul nu mai parea asa de infricosator in lumina diminetii. Totul, cu o singura exceptie. Nu am avut niciodata o oglinda in camera.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca tu ai scris asta sa stii ca ai talent de scriitoare

| Clorox a răspuns:

Asta nu-i vreo poveste d'aia de pe wattpad sau ceva de genul? laughing

| GoldenZenith a răspuns:

Ai confundat site-ul, aici nu este Wattpad. Dar e pretty cool.

| mudokins78 a răspuns:

Vezi ce înseamnă să iei droguri la 13 ani?

Răspuns utilizator avertizat
| gmxmail a răspuns:

Probabil ca era in starea aia naspa cand te scoli din somn brusc, si iti vine sa adormi inapoi, mi s-a mai intamplat si mie ceva asemanator, dar pana la urma nu era nimic happy