| anastasia286436 a întrebat:

Salut am o problema mai delicata. in o saptamana am un concurs de dans care se va desfasura pe mai multe zile si sunt ingrijorata de faptul ca s-ar putea sa-mi vina menstruatia. aplicatia imi spune ca va veni mai tarziu cu cateva zile dar la mine mereu se decaleaza, deoarece e destul de neregulat ciclul meu. daca imi vine nu voi putea participa asa ca as dori sa intreb cum as putea sa o aman cu cateva zile. din ce am citit pe internet am vazut ca s-ar putea cu anticonceptionale, mi am cumparat astazi. problema este ca nu am mai luat niciodata si nu stiu cum se procedeaza exact, nu am posibilitatea de a contacta un medic momentan. as vrea sa stiu daca s-a confruntat cineva cu o situatie astemanatoare sau daca aveti vreun sfat. multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| TheGentleman a răspuns:

Bună, Anastasia!

Este rău dacă ai cumpărat anticoncepționale fără a consulta un medic si fără a face un set de analize înainte. Te sfătuiesc să nu iei. Ai o varietate de produse de igienă intimă de la absorbante și chiloți menstruali, până la cupa menstruală (aceasta din urmă are o perioadă mai lungă de utilizare (12 h) și nu trebuie să-ți faci griji că trebuie să te schimbi.

Și nu în ultimul rând, este ceva normal ce se întâmplă. Nu mai trebuie să ne mai ascundem după falsa pudoare promovată de secole.

Succes la concurs și sper să devii campioană!