| anonim_4396 a întrebat:

am o problema foarte grava...de obicei aveam ciclul neregulat, dar de cateva luni mi-a venit la 40si acum mi-a venit la 28 de zile...ce pot face ca sa imi vina regulat si sa stiu cand imi va veni data urmatoare? credeti ca imi va veni la inceputul lui septembrie cand plec la mare?

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! nimic mai simplu, un control si astfel lamuresti dilema ta..asa dupa ureche nu se face nimic.
O zi minunata sa ai
ps! totusi daca acum ai la 28 de zile e posibil sa ti se regleze.

| kscorpio a răspuns:

Exista ceaiuri de reglare a ciclului. Sunt si picaturi tot din aceste plante se numesc Menstrofit. Intreaba la farmacie. Sunt foarte bune.

Răspuns utilizator avertizat
| marya1994 a răspuns:

Sunt de acord cu caramela dar ca sa fii mai sigura spune-i doctorrului sa iti prescrie anticonceptionale

| denna_6865 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic sa schimbi asta..problema se va rezolva singura in timp..depinde de anatomia corpului nu de tine