| Conner a întrebat:

Salut,am o problema pe sotia mea o dor in fiecare seara picioarele,chestia asta se intampla doar noaptea eu cred ca este din cauza oboselii, cum pot rezolva aceasta problema un remediu o solutie va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca e de la stat mult in picioare se doarme /sta cu ele in sus cat mai mult posibil. De aia stau americanii cu ele pe birou. Noaptea de pus 1-2 perne/paturi sub ele cat sa fie in nici un caz la nivel cu capul ci un pic peste.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa foloseasca un gel pentru picioare obosite, gelul se maseaza pana la absorbtia completa :
http://www.drhart.ro/......e-obosite/

| Celcareajuta a răspuns:

Sa evite statul in picioare prelungit, in special intr-un punct fix fara sa se miste. Iar incaltamintea e foarte importanta, ii recomand o pereche de adidasi de la New Balance, personal ii consider cei mai comozi.