| Ajutoor10 a întrebat:

Salut.
Am o problema si as vrea un raspuns cat mai rapid va rog.
De 3 zile am o sete mare, gura uscată și beau mai multă apă ca de obicei.
Urinarea este si ea mai frecventa, starea de oboseala, câteodată am furnicaturi in mâini și picioare si parca gustul din gura in această dimineață era dulce...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce ai mancat. Daca ai facut constipatie, ai mancat ce "cere" multa apa (mancaruri uscate, orez, paine, biscuiti etc. care absoarba multa apa), atunci e foarte posibil sa provina de acolo setea. In acest caz e indicat sa nu mai consumi asemenea mancare, sa mananci legume si fructe fierte, mancaruri grase (dar cu putina carne prajita! ). De asemenea, ajuta mult laptele, laptele batut, kefir-ul etc. dar NU si casuri, branzeturi (care ajuta constipatia).

Daca situatia ta nu se inbunataeste in 2-3 zile, atunci mergi la medicul de familie, sa te trimita la analize specifice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad cu ce te putem noi ajuta.
Mergi si iti fa un set de analize. E primul pas

| mihai69 a răspuns:

Verifică-ți urgent glicemia - e cam semn de diabet...

| MariusCristianCMC a răspuns:

Semn de diabet fugi repede la doctor!

| Ajutoor10 explică:

Mi am verificat glicemia si am 98
Ce pot avea înafara de diabet?