| RobertEASY a întrebat:

Salut, am o problema suparatoare, mi e teama sa nu fie chiar grava. are ceva timp de cand mi au aparut in cap cateva bubite (vreo 4-5 luni+), nesuparatoare, cu cojite, eventual dupa ce ma spalam pe cap dispareau. -nu este vorba de igiena aici, credeti ma-
Dupa ceva vreme, mi-a aparut in spranceana ( doar una) care deja era suparatoare. Imi statea spranceana in sus, ba chiar ma ustura. De cateva zile m-am trezit insa cu o astfel de buba sau poate mai multe in una dintre urechi, e un fel de coaja, e foarte suparator, si nu stiu de unde provin aceste lucruri. O varianta ar fi ca am luat o "ciuperca" de la frizer, eu purtand parul mare, imi ajunge la sprancene si urechi, si posibil ar fi dus acolo. Dar de ce nu la ambele urechi si ambele sprancene? rog seriozitate este ceva ingrijorator. Pana sa merg la doctor as vrea sa stiu despre ce e vorba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Du-te urgent la dermatolog. E posibil sa fie o ciupearca. Ai grija de tine.si nu te lua dupa sfatul celor de aici pentru ca nu suntem doctori. Bafta

| ValentinOrlov a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la dermatolog. Nu te juca cu asa ceva. E posibil sa se intinda. Sanatate!