| collapse2001 a întrebat:

Am o senzatie de apasare in gat, unde se afla marul lui Adam (nu stiu termenul medical) si mai jos, de fapt durerea e ceva mai jos, fix unde incepe gatul, deasupra claviculelor, sper ca ma intelegeti laughing cand apesi acolo se simte gol. Simt o apasare care ma incurca sa respir, iar daca apas se accentueaza. Ce poate fi? De vreo 7-8 luni daca ma chinui sa tusesc am o tuse foarte zgomotoasa, trebuie sa ma chinui sa tusesc in 3-4 moduri ca sa pot reproduce tusea ( mie nu imi vine sa tusesc) Fumez de vreo 2 ani de zile si am 18 ani. Sa ma imbolnavesc de la varsta asta? Eu traiesc cu impresia ca o sa ma las de fumat pana ma va afecta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Crisstinayy12 a răspuns:

Hmm nu stiu dar iti recomand sa te lasi de fumat, sa renunti si sa iei un logic sau vape, cu nicotina ...nu stiu.