| AdinaGabriela a întrebat:

De câteva zile când termin de urinat, în zona lindicului, simt o ușoară usturime care îmi provoacă o oarecum plăcere... Poate fi vreo infecție?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Uita-te mai bine, nu e cumva in zona clitorisului? Este o iritatie, care poate fi si o infectie cat se poate de minora, iar placerea e datorita zonei. Deoarece oamenii au tendinta sa se fixeze asupra practicilor care ii excita o data, chiar si din intamplare, daca dai prea multa atentie fenomenului poti ajunge sa dezvolti un fetis penibil. Asa ca nu da atentie, pana luni trece. Sarut mana.

| Coquinexta a răspuns (pentru minrest):

Domnu mindrest, lyndicc inseamna clitoris.

donsoara care a pus intrebarea, ar putea fi de la sapunurile prea puternice pentru organia ta genitalis, si de la stat in frig, adica o raceala.
foloseste ceva special pentru zona intima, cu PH neutru.

| minrest a răspuns (pentru Coquinexta):

Exact. Si fiindca asta inseamna, clitoris trebuia sa ii zica, deoarece nu exista sinonimie perfecta iar cele doua cuvinte au conotatie diferita.