| Lukasz a întrebat:

Salut, am o situatie destul de rea, am fost azi si mi-am facut analize si am ramas socat, am in felul urmator : Amigdalita pultacee pe partea stanga, otita pe partea dreapta, infectie urinara, inflamare in corp, si am ceva la ficat care are legatura cu infectia urinara de la care pot face icter, am 5.37 la leococite, ceea ce nu e normal, deoarece valorile normale sunt 6-8. Si am sistemul imunitar 0. Si acum iau foarte multe pastile, am doar 2 intrebari :
1. Pot iesi cu bine din situatia de fata?
2. Ar mai bine sa-mi scot amigdalele? De la ele a inceput totul.
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

1, da, daca respecti tratamentul o sa te recuperezi aproape de 100%
2, asta nu decizi tu, ci medicul.

| alex15ccc a răspuns:

Insanatosire grabnica!

| florrrentina a răspuns:

1. Îți doresc multă sănătate! Vei fi bine doar dacă vei urma tratamentul medicamentos prescris de medic.
2. Nu îți scoate amigdalele pentru că acestea au un rol protector. Daca le vei scoate, este posibil sa te expui mai des la diverse infecții pe calea respiratorie.