| MegaParty a întrebat:

Salut am pectus carinatum dar nu e in stare avansate, e iesit sternul 1 cm si dupa ce fac exercitii pe mingea de fitness, sternul meu este moale(nu foarte) si poate fi un pic modelat.Spuneti-mi va rog niste exercitii pentru pectus carinatum pe care sa le fac acasa si cam cat ar costa un aparat care sa-mi indrepte sternul si de unde as putea sa-l cumpar. Fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Mergi la Ortopedie. Vor sti ce sa-ti recomande in functie de situatia ta concreta.

| nicsor12345 a răspuns:

Eu iti recomand inotul, si este un corset speciala care trebuie purtat ceva timp si nu este scump.

| Stochitoiu112 a răspuns (pentru nicsor12345):

De unde îl pot cumpăra?