| AnonimMareMareMare a întrebat:

Am prostul obicei, desi nu-mi vine intotdeauna, sa-mi aprind o tigara. Inteleg, cand imi vine sa fumez, fumez, dar de multe ori fumez fara sa simt nevoia. Cum scap de chestia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti fuma fara sa simti nevoia. Stiu ce spun, fumez de mai mult de 20 de ani.

| MihaelaDart a răspuns:

Nu prea se poate ca iti vine sa fumezi, corpul la miros are nevoie de nicotina mai ales ca esti fumator. Ia si tu guma de mestecat Nicorette de la farmacie https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10048612

| antimulte a răspuns:

Chiar daca nu simti nevoia, te iei cu vorba si anturajul... prieteni, colegi, hai la o tigara, si te duci chiar daca nu simti nevoia. Acolo trebuie schimbat ceva ca sa nu mai fumezi. Stiu ca si eu fac la fel...

| AnonimMareMareMare explică (pentru antimulte):

Sau efectiv pe strada, trec la magazin, imi iau tigari si incep sa fumez aiurea fara sa simt nevoie. Stiu cum e sa simti nevoia, dar e enervant ca irosesc tigari aiurea cand nu am nevoie

| saresipiper a răspuns:

E un tic nervos exact ca si sexul...inutile si obositoare ticurile astea