| nimicitorul a întrebat:

Am si eu o intrebare! Cand nu dorm noaptea si stau cam pana la 10 dimineata treaz si beau non-stop pepsi incepe sa imi iasa la maini o eruptie mica a pielii dar mereu cand mi-a iesit mi-a trecut? Ce poate sa fie? Zona Zoster?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Pot fi multe motive, doar la un control de specialitate afli exact. Până una-alta eu zic că poate nu ar trebui să mai stai nopțile așa, nici să bei Pepsi.
Nu, nu cred că ar fi zona zoster, aceea e o boală gravă care nu dispare decât cu tratamente grele.

| Dzeko7 a răspuns:

N-avem de unde sti exact cauza.Esti alergic la o subtanta din suc.Sau poate sucul contine ceva care este nociv pentru oameni.Gandeste-te la ce esti alergic apoi citeste eticheta poate gasesti cauza.

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Nu are cum. Consulta un medic. FUNDA?