| Preda_Stefan_1984 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, ce alimente pot cauza apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ALM2000RO a răspuns:

Https://dozadesanatate.ro/apendicita-cauze-si-tratament/
Vezi aici, concentrează-te mai ales pe capitolul ''Îmbunătățește-ți dieta'' happy

| ALM2000RO a răspuns:

Alte alimente ce trebuie evitate
Băuturile alcoolice
Cafeaua
Ceaiul
Ciocolata
Alimentele picante
Condimentele puternice
din articol happy

| liliana77any a răspuns:

Cojile de la seminte

| Celestina003 a răspuns:

Cauzele apendicitei
Obstructionarea lumenului apendicelui prin acumularea de fecale si reziduuri solidificate;
Traumatismele abdominale (lovituri puternice, interventii chirurgicale);
Tumori maligne la nivelul tractului digestiv;
Afectiuni inflamatorii ale intenstinului;
Infectii digestive (parazitare, bacteriologice).

| Lrs2015 a răspuns:

Samburele de piersica sau alte tipuri de samburi mari