| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am o relație la distanță, o iubesc foarte mult pe fata asta, mereu când sunt supărat îmi imaginez ca sunt lângă ea etc, până când azi când îmi imaginam ceva cu ea m-a luat un gând cum ca ea e doar în capul meu și nu e reală, și de atunci plâng încontinuu și când vorbesc cu ea prin mesaje nu o mai simt reală parcă vorbesc cu un robotsad va rog cum să scap de faza asta ca ea nu e realăcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lasa fetele "la distanta", fiindca au pe altii mai proape de ele!
In loc sa cauti fete prin internet, fa cunostinta cu fetele din apropierea ta!
E mult mai placut cand vorbiti "la ureche" decat prin telefon sau internet.

| darrio2007 a răspuns:

Iti imaginezi si ca o iubesti, totodată.
Asta nu e relatie.

| RAY a răspuns:

Mann e reală,hai sa nu o dam in paranoia Sf,nu e AI,e cineva uman acolo,macar e fata? Eu unu din experiența afirm că e o mare pierdere de timp,amăgire, dezamăgire,ele au mai mulți iubiți online,fac mișto de ei toți, gândește-te realist așa,Romania e pe primul loc în lume la prostituție,video chat,sugarbaby, onlyfanns și tu crezi in cineva străin, in Romania speranță a murit de mult, e plin târfe, asta e

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa vezi un psihiatru, fiindca imaginatia ta spune ca ai deja o boala mentala, posibil paranoia, odata ce vorbesti cu persoane imaginare si chiar esti afectat de ceea ce-ti imaginezi ca ei ti-ar spune.

| ioana748 a răspuns:

Iti faci iubita in realitate.
La distanță nu exista nici o relatie. Este ca si cand te uiti la un film si crezi ca faci parte din peisaj. Poate fi nice, pana la un moment dat cand realizezi ca tu esti la tine pe canapea strangand perna in brate si iubita ta imaginara a plecat cu actorul principal.
Nu ai de ce sa plangi, suntem intre virtual si real si destul de greu sa mentinem echilibrul dar nu imposibil.
Daca ti e sete bei apa reala, daca ti e foame, mananci mancare reala, cand iesi afara, iesi intr o lume reala. Așadar cand iubesti, iubeste o fata reala.
Daca nu ai iubita, o sa ai, insa nu o gasesti in calculator, acolo doar iti joaca mintea feste.
Pentru ca in realitate o persoană poate fi total diferita de ceea ce prezinta de la distanta.
Ce rost are sa pierzi timpul.
Daca nu exista posibilitate de intalnire fizica, inseamna ca nu este ceea ce tu ai nevoie.
Asa ca, iti doresc toate cele bune si sa ti gasesti o fata in carne si oase nu un bot.
Daca parintii tai aveau relatie la distanță tu nu mai existai.
Succes la indragostit pe cale normala, in realitate.
❤️

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi dacă e o fată din online, oricum mintea ta va face niște reprezentări prin care să o simți și vizualizezi mai aproape de tine, ca și când ea ar fi lângă tine. Însă nu înțeleg complet întrebarea ta. De fapt cumva tu spui că e tocmai invers că simți că o pierzi sau care e problema ta exact?
Spune-mi concret ce te frământă și aici sunt. happy Astă seară chiar am avut o seară nice de dezbătut viața deci sunt pe val, păcat însă că nu și cu inspirația. Am o lipsă de inspirație și deci nu pot scrie așa că am zis să vin pe aici să mai caut probleme și povești de viață, poate îmi aduc și mie un boost de inspirație. happy Dar sper să te fac și pe tine să vezi beculețul de la finalul tunelului. big grin Evident dacă îmi explici concret durerea ta. Aici sunt. happy

| Madaxo97 a răspuns:

Pai ai vorbit cu ea si pe camera video? La telefon? Sau doar prin mesaje scrise? Daca ai vorbit pe video ai certitudinea ca este reală, chiar daca se află la distanță, daca doar prin mesaje, atunci ar putea fi oricine la butoane, in spatele tastaturii, chiar si un bărbat sau cineva cunoscut care face mișto de tine. Daca vrei sa scapi de senzația ca nu e reală, caută sa faci cumva sa va întâlniți, fără scuze sau ocolișuri din partea ei, sau măcar vorbiți pe video zilnic cat mai mult.

| Standt a răspuns:

Nu cumva iti imaginezi si ca o iubesti?
Cati ani ai de plangi doar pentru o inchipuire de a ta?

| MrAM a răspuns:

Nu exista relație la distanța care sa tina in general mai mult de 5 luni. Daca nu exista contact fizic vorbesti de relatie de prietenie... eu zic ca pierzi timpul aiurea. Ori faci in asa fel incat sa va vedeti de 2-3 ori pe saptamana ca sa mearga ori cauta-ti pe altcineva

| Anonim240 a răspuns (pentru MrAM):

Se vede clar ca e un copil… ce contact fizic sa aiba!

| CalinaXandra a răspuns:

Câți ani ai?

| Ioana1383 a răspuns:

Trebuie sa te calmezi si sa realizezi ca relatia e la distanta, in general relatiilea astea nu țin mult