| nustiuexact69 a întrebat:

E normal să port uneori conversați random în gând? Adică mă pun să fac ceva și vorbesc cu mine însumi ceva gen "ce faci ba" "bine ba"
Și mă opresc și mă întreb dacă sunt nebun sau nu sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa mergi la un psiholog si sa discuti asta, ca nu-i tocmai normal sa vorbesti singur.

| ioana748 a răspuns:

Nu te opri, poate ai nevoie sa ti spui ceva.
Te poti uita si in oglinda in momentele cand doresti sa ai o conversatie cu tine.
Cum altfel ar putea exista cresterea personala daca nu cunascandu ne pe noi insine.
Faci instinctiv ceva ce un terapeut te ar sfatui pe bani.
Iti dai seama ca existi in viata ta
Super tare, bine fara.,, ba '', ar fi mai ok, dar n are importanță, nimeni nu poate interveni in introspectia nimanui.
Multa bafta la discutiile in oglinda si sa ti aduca respect de sine, dezvoltare si crestere interioara
Toate cele bune,

| Mindfulness a răspuns:

Da. Se numește Eul interior.

| Staif a răspuns:

Stai cuminte, ca nu e nimic rau.
E un semn ca totusi gandesti.

| Alexalex1000 a răspuns:

Daca faci asta rar e normal... Daca o faci des nu e bine