| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea scapa de sensibilitatea capului penisului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa faci urmatoarele:
- il speli cu apa calda si sapun foarte-foarte bine, dimineata si seara, inclusiv in faldurile preputului.
- eviti masturbarea timp de 10-15 zile, pana dispare sensbilitatea si disconfortul
- iar pe viitor, se manipuleaza cu grija, fara sa tragi de el sau sa-l iriti.
- Masturbarea la 14 ani, trebuie sa fie in jur de 1-2 ori pe saptamana.

| sadrian46 a răspuns (pentru Violleta2022):

Masturbarea la 14 ani, trebuie sa fie in jur de 1-2 ori pe saptamana.
Pe ce te bazezi când afirmi asta, că așa trebuie?

| doctorandus a răspuns (pentru sadrian46):

Nici ea nu stie, probabil pe radio sant.

| sierra1 a răspuns (pentru Violleta2022):

" AnaMaria50 a răspuns:

Masturbarea la 14 ani, trebuie sa fie in jur de 1-2 ori pe saptamana."

- doamna este doctor in sexologie sau ceva de genu'?

| doctorandus a răspuns (pentru sierra1):

Nu, ea nu. Insa pe http://www.youtube.com/watch?v=IQFCeES8UQc vorbeste un profesor doctor sexolog.

| sierra1 a răspuns (pentru doctorandus):

"masturbarea la 14 ani, TREBUIE sa fie..."

naș-preaș-crede

| doctorandus a răspuns (pentru sierra1):

AnaMaria50 (isi schimba des numele de utilizator) pare un rebut al scolii romanesti.

| sierra1 a răspuns (pentru doctorandus):

Big like!

| Violleta2022 a răspuns (pentru sadrian46):

Este copilas! Abia au inceput testiculele sa prduca sperma, doar nu il vom incuraja sa se masturbeze zilnic, ca sa lesine sau sa-i iasa sange pe penis cu li s-a intamplata altora.

| ziftode a răspuns:

1. de ce?!? ai vrea sa, scapi de asta, asta te ajuta la sex si masturbarea (stiu ca am scris gresit, dar altfel bot-ul TPU nu ma lasa sa postez aici, chiar daca e un cuvant legitim, politic corect), daca intr-adevar ai 14 ani, atunci peste cativa ani o sa iti para rau daca ai luat masuri acum, serios o sa iti para rau
2. exista o solutie RADICALA, numita circumcizie, dupa cateva saptamani o sa ai o sensibilitate foarte redusa, insa ajuta la igiena! (insa, eu personal nu as face-o... IN VECI)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu stiu cum da AnaMaria asta sfaturi in legatura cu puta unui baiat, daca ea nu are una.
De unde stie ea pe unde trebuie spalata si gadilata, si frecata cat de des? laughing)
ma sperie fetisoara aia laughing o avea pe unu in casa la ea, in beci, legat de calorifer,, si din cand in cand ii mai studiaza penisu, ca sa stie sa raspunda pe TPU la intrebari de genu laughing

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, AnaMaria habar n-are despre ce vorbeste, nu ca profesoara de pe http://www.youtube.com/watch?v=IQFCeES8UQc

| OchiCaprui1997 a răspuns:

Adică?

| Pisiiiy0516 a răspuns:

Ai nevoie de cat mai mult sex!