| sebyuser98 a întrebat:

Am o problema, la atingerea capului penisului simt un disconfort... Am înțeles ca cauza disconfortului este sensibilitatea „ capului " deoarece nu a făcut cunoștința cu mediul exterior. Si eu sunt de acord cu asta dar vreau sa vad și părerea voastră. Sunt virgin!

1 răspuns:
| Antimanele104 a răspuns:

Nu ai nici o problema majora.Se intampla pur si simplu ca unii baieti/barbati sa aiba glandul(a.k.a. capul penisului) mai sensibil decat altii.Si este putin dureros atunci cand el "scoate capul afara in lume", dar acest disconfort trece in putin timp(cel mult intr-o luna nu vei mai avea nici o problema). Faptul ca ai spus ca esti virgin chiar confirma acest lucru si este absolut normal.Iti spun urmatorul lucru :si eu am trecut de curand prin aceasta faza si nu este nimic de speriat,este putin jenant la atingere,dar este normal. Daca trece mai mult timp, iar disconfortul/starea de durere nu se atenueaza sau chiar se agraveaza, atunci trebuie sa consulti un medic urolog, este posibil sa ai o infectie.Dar dupa cum ti-am zis, faptul ca esti virgin imi da lesne de inteles de ce ai aceasta jena.Toate cele bune!