| anonim_4396 a întrebat:

Seara'. Cum as putea scapa de sensibilitatea penisului? Am aproximativ 8 luni de la "prima decalotare". Cam cat dureaza pana scap de acea sensibilitate? Ceva "exercitii"? Mersi si seara faina.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pielea care acopera glandul (capul) penisului, este foarte fina dar mai ales este extrem de sensibila la orice atingere mai ales in perioada imediat urmatoare/dupa ce se produc/au loc primele decalotari. In situatia ta este indicat ca decalotarea penisului sa se efectueze repetat/ori de cate ori este posibil si de fiecare data sa fie spalat glandul cu apa calduta si sapun si glandul sa fie mangaiat si masat cat mai indelungat. De asemenea este indicat ca in aceasta perioada, capul penisului sa fie cat mai des atins si pipait cat mai energic cu degetele pentru a micsora si elimina incet dar progresiv senzatia de disconfort si de durere. Multa sanatate!