| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, este normal cand respir pe gura mai repede sa se simta cum vibreaza plamanul stang? Vreau sa mentionez ca am 17 ani nu fumez, nu tusesc doar ca am o rinita de cativa ani si am nasul mereu infundat. Faza cu vibratul se simte doar cand respir pe gura si repede, o simt cand pun mana pe piept gen, ma voi duce saptamana care vine la doctorul de familie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Florian80 a răspuns:

Nu e deloc normal.Du te cat mai.repede la doctorul de.familie.sa ti dea o trimitere.la un doctor.de specialitate.E in joc sanatatea ta, Nu te juca cu ea!

| Emulatorvibrant a răspuns:

Eu cred că ești decât ipohondru și chiar ai mici atacuri de panica din aceasta cauza, încearcă să te relaxezi mental și fa sport regulat, asta o sa ți ajute mult..bafta!

| XcobraX a răspuns (pentru Emulatorvibrant):

Da se poate sa fie si asta, dar am intrebat doar daca e o normalitate sa se simta vibratia cand respir asa mai adanc gen se simte cand tin mana pe piept cum ar veni