| Alx_Alex_1970 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare mai neobișnuita. Astăzi la munca m-am tăiat la deget și cum in creierașul meu e debandada m-am gândit sa pun pistolul cu aer sa curat sângele și mi-am băgat aer sub piele. Am reușit sa scot din el, dar rana s-a vindecat încă mai am unde este (amprenta) dar ma jenează și am degetul foarte umflat și nu îl simt, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deci mai ai aer sub piele. Dacă nu e infectat, se dezumflă el de la sine. Mai lasă-l o zi dacă nu, medic scrie pe tine

| MihaiNicu23 a răspuns:

Se va dezumfla singur daca nu e infectat.