| XxBlueRosexX a întrebat:

Heii ce pot face sa scot un inel de pe deget in afara de spuma sau ulei...l-em incercat pe toate dar nu iese mi sa si inrosit si umflat degetul, trebuie neaparat sa merg la bijuterie sau amanet sa il taie? E de logodna si mi-ar parea foarte rau sa fie taiat sad

5 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Dă cu săpun pe inel și pe tot degetul dacă nu asta este ești stăpânul inelelor.

| Elena9328 a răspuns:

Incearca cu sapun lichid

| Victoria18 a răspuns:

Tii degetul in apa calda, dar nu fierbinte si incerci incet sa il scoti

| apz a răspuns:

Înfășoară degetul cu ață, cât mai strâns posibil, pe partea umflată, iar apoi tragi inelul. Trebuie să fii făcut asta cu ața când erai mică.

| iguana13 a răspuns:

Https://youtu.be/rQ2HO1loieA
Uite un tutorial.