| nuitizic a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi...am facut fotbal pana acum 2 ani si de 2 luni dupa ce fac efort (joc fotbal, alerg sau orice alt sport ce necesita efort fizic) imi apare o umflatura sub genunchi (chiar in zona unde se imbina tibia cu rotula) foarte dureroasa ce ma deranjeaza chiar si in timpul efortului fizic. Ce poate fi? Mai vreau sa spun ca daca stau 2 zile fara sa fac efort mare imi dispare aceasta durere. O fi apa la genunchi? e intrebare pentru cei care au patit asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este sa mergi repede la medic. Nu am avut asa ceva, dar un frate a avut si tot de la fotbal i s-a tras, a neglijat o vreme si apoi a trebuit sa se opereze. S-ar putea sa nu fie nimic grav, dar stii zicala "Paza buna trece primejdia rea!". Sanatate si numai bine!

1 răspuns:
| emanuel_6617 a răspuns:

Poibil sa ai ruptura de menisc, cel mai bine sa te vada un chirurg sau un ortoped