| aoisgniaosdn a întrebat:

Va rog sa imi raspundeti doar daca va pricepeti.

Acum cateva zile am fost la partie unde m-am lovit de un om care era in fata mea cand m-am dat pe derdelus. Lovitura a fost la coloana, in zona gatului putin mai jos, nu am simtit o durere asa mare. Urmatoarea zi am fost la antrenament la fotbal, unde probabil din cauza efortului au aparut niste dureri in acea zona. Cand merg nu am nicio problema, dar daca alerg sau imi fortez un pic mainile apare o durere ca si cum as avea un carcel acolo. Pentru dureri am luat niste nurofen (pastile) si ma dau in acea zona cu un unguent (Harrar), daca in urmatoarele zile durerea ramane aceeasi ma voi duce la doctor.
Va multumesc pentru ca mi-ati citit intrebarea, credeti ca exista motive de ingrijorare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Albinuța767 a răspuns:

Dacă după maxim 2 zile dupa ce te-ai dat cu unguent si după ce ai luat pastilă de calmat nu iti trece ar trebui sa te duci, ca sa nu se agraveze. Ceva de genul am pățit eu(nu mai ca la patinoar).
Eram incepatoare si stăteam mai mult pe margine. Mă țineam de poarta patinuarului care era destul de înaltă. Am alunecat si am rămas cu mâna pe acea poartă.(eu atunci eram căzută pe gheață) primele 2 zile nu am simtit nimic. Dar m-a durut mâna 3 săptămâni.