| BAd-RoMaNcE a întrebat:

Salut.
Am si eu o intrebare simpla: Ma uitam la un inerviu cu niste japonezii sau chinezii, nu stiu sigur, si ma gandeam cu ce se dau pe fata de au un ten perfect. Daca voi stiti raspunsul ziceti-l.
thanx all :* happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu cred ca asa le este rasa.La fel si la persoanele de culoare! Nu vezi nici un rid, cat ar fi de batrani!

soothe
| soothe a răspuns:

Este de la modul echilibrat cum mananca si isi traiesc viata, marea majoritate.
Este adevarat ca nu mananca paine si lactate(care fac in sange un fel de phlegma).
Am un coleg chinez care de ani intregi de cand il observ isi aduce "la pachet" orez cu vegetale si cateva bucatele de carne (de fiecare data altfel de vegetale altfel de carne - pui, porc, vita, peste).
Soareci nu l-am vazut mancand. Uneori aduce supa in care a fiert carne, vegetale si tot felul de plante care il ajuta sa previna orice probleme de sanatate. Isi face acupunctura la un alt coleg de cateva ori pe luna.
Face qigong in fiecare dimineata, doarme 8 ore noaptea, la micul dejun manananca o banana, un ou, ceai si un fel de supa de orez care se numeste congee (http://www.soothe.ca/newsletterro2.htm). Este cumpatat insa merge destul de des cu amicii seara la restaurant, unde se mananca 10 feluri de mancare; felurile de mancare sunt echilibrate si nu ti se face rau si am observat ca nu ingrasa.
Trebuie sa spun ca este o persoana modesta, calculata (desi este un chirurg foarte bun, care pana nu demult facea chirurgie pe cord deschis) si incearca sa isi traiasca toate aspectele vietii in echilibru.
Are un ten impecabil si arata cu cel putin 10-15 ani mai tanar decat varsta pe care o are.
De asemenea stiu ca dupa fiecare ciclu fetele mananca timp de 1-2 zile o supa de gaina, fiarta indelung, cu multe legume (fara a manca carnea - beau doar zeama) si care le ajuta sa se recupereze dupa energia si sangele pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-si dau cu nimic special. Asa e pielea lor.