| Seby_9742 a întrebat:

am si eu o nedumerire, la care sper sa ma ajutati cu un sfat sau ceva de genul. la inceputul verii am fost operat de abces pilonidal si mi s-a facut anestezie partiala (in coloana). dupa operatie am stat linistit cum mi-a zis doctorul. la cateva zile am avut niste dureri de spate si de cap oribile ca nu suportam nici lumina macar. o perioada scurta de timp m-au lasat dar de vrei 3-4 luni incoace iar au inceput sa apara durerile de cap. la inceput le mai "pacaleam" cu o pastila ceva. dar de la o bucata de timp nici pastilele nu isi mai fac efectul. ce imi puteti recomanda pentru a scapa cat de cat macar de durerile astea oribile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BogdanLuca a răspuns:

Greu de spus! Eu mi-aș face un set de analize(macar o hemograma), pentru a exclude o inflamatie a meningelui iar in cazul in care este negativa, probabil as merge mai departe pentru un computer tomograf!
Din pacate, pacalitul cu pastile antialgice si nu este o solutie!