| Crysess12345 a întrebat:

Salut,

Am si eu o problema, acum ceva timp m-am accidentat la picior si nu am mai reusit sa fac miscare cateva luni, acum intrebarea mea este, ce sa fac ca sa slabesc 8 kilograme care le-am pus pe mine in tot acest timp, fara sa fac miscare, si atentie tin dieta, nu mananc mai mult de 400 de calorii pe zi, fara paine, fara dulciuri, fara carne, fara prajeli, mai mult supa in fiecare zi, dar nu slabesc, va rog, cei care ati trecut prin asa ceva sa-mi explice cum au reusit. Multumesc, astept raspunsuri, si va rog spuneti verde in fata, nu o luati in stanga sau dreapta, si dau funda, sau ce o fi aia

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ellaaaaaaa a răspuns:

Eu am slabit 12 kg cu o dieta nu foarte grea.
Mancam 3 mese si 2 gustari. din 3 in 3 ore. de exemplu la orele : 8, 11, 14, 17, 20. Mananca mai putina paine..cam 2 felii de paine integrala la 3 zile. mezel slab, iaurturi/lapte cu cereale, fructe, migdale, batoane cu cereale dar vezi sa aiba putine calorii, carne de vita/pui si peste la gratar sau fiarta..cu salata. sa nu mananci carne de porc, pepene galben, cirese, porumb, mazare, fasole,. dulciuri, sucuri, sa faci miscare: mers pe jos, dans, un sport.
In fiecare dimineata pe burta goala fa`ti un suc de grapefruit la storcator..si bea un pahar, ajuta la arderea caloriilor
Sa bei multa apa. macar 2L/zi.
o sa vezi ca te va ajuta foarte mult..si respectarea orelor e foarte importanta

| Crysess12345 explică (pentru ellaaaaaaa):

Da, doar ca este doar o problema, eu nu sunt obisnuit sa mananc mult, ceea ce mi-ai zis tu cred ca o sa fac infarct, cum am zis mai sus, mai mult de 400 de calorii nu mananc pe zi, 1 pic de supa, si 2/3 mere pe zi, pentru ca mai mult nu pot..asa sunt obisnuit

| ellaaaaaaa a răspuns (pentru Crysess12345):

Candva ai fost obisnuit sa mananci mult..acum te-ai obisnuit asa..asta nu inseamna ca nu poti.
De exemplu eu am incercat tot ca tine sa mananc putin. ca vai doamne ma ingras..defapt nu asta conteaza
Conteaza sa ii oferi organismului in fiecare zi cate putin din fiecare..sa aiba tot ce are el nevoie