| Radulalla a întrebat:

Salut,am si eu o problema cu aftele
Am afte de vreo 1 luna de zile si nu le-am tratat, am crezut ca trec asa, dar au inceput sa se inmulteasca si deja au devenit foarte inestetice.
Am 1 la suprafata buzei,in partea de jos(partea exterioara a buzei,nu la partea unde buza se *intalneste* cu dintii,) este mica, alba, rotunda si tare ca un cos
De asemeni mai am in jur de 3-4 afte tot asa la suprafata pe marginea de sus a buzei superioare(unde incepe sa se formeze mustata practic), 3 dintre ele tot asa albe,iar tot alba dar inconjurata de roseata(acceasi marime ca prima descrisa)
Cu ce ma sfatuiti sa ma dau? (am auzit de glicerina boraxata dar nu stiu exact:
-cu ce sa ma dau;
-modul de aplicare(de cate ori pe zi, trebuie doar sa pun *crema* acolo sau sa si frec cu un pansament steril de la farmacie)
-de cate ori;
Pot sa precisez ca am mai avut o groaza de afte cand eram mic pe limba si in cerul gurii si mi-a zis mama ca m-a frecat cu glicerina boraxata si mi-au trecut, daca va ajuta cu cv
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BIOO a răspuns:

Buna! Poti sa te dai cu orice, daca este medicament chimic degeaba, iti vor aparea rapid inapoi sau daca iti vor trece o perioada, iti vor aparea mai multe, deoarece chimicalele afecteaza tesutul, il sensibilizeaza si scade imunitatea! Cel mai bine este sa incerci sa-ti intaresti imunitatea cu produse naturale si sa incerci sa te vitaminizezi putin mai mult! Da-mi id-ul tau in privat si discutam ce trebuie sa faci ca sa nu mai ai asa ceva niciodata! Bafta si sanatate!

| Radulalla explică (pentru BIOO):

Nu pot trimite mesaj privat.da-mi id tau pe privat si vorbim