| Trq a întrebat:

Am problema asta de mai demult, nu m-am lovit, nu ştiu de ce. Alaltăieri am sărit gardul şi de atunci mă doare genunchiul drept, dacă mă apăs tare pe el. În rest dacă merg, stau întins, îndoi piciorul nu mă doare. Doar când mă apăs pe el. Ar putea fii lichid la genunchi? Eu nu prea cred, că nu m-am lovit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BotezanDaniel a răspuns:

Dacă nu a curs sânge, nu este rană, este o vânătaie sau fractură.Și eu am fost lovit la picior de un copil și n-am putut să umblu decât așchilopat laughing rolling on the floor.Sau ai picuorul luxat!

| untu a răspuns (pentru BotezanDaniel):

Trebuia sa te operezi la picior ca risti sa faci o infectie ce duc la amputarea piciorului.

| untu a răspuns (pentru BotezanDaniel):

Trebuie sa mergi la un consult, la medicul de familie sa vezi daca totul este in regula cu piciorul tau?

| BotezanDaniel a răspuns (pentru untu):

Sa stii ca a durat doar 1 zi, nu ai simtul umorului? Nu diacnostica, daca nu ai ocazia! In viitor poate ajungi medic! big grin

| AnonymousSSR a răspuns:

Salut,si eu sunt asa...esti prost ca mine! fratewinking

| Trq explică (pentru AnonymousSSR):

Fără copii retardați astăzi, te rog.
Să merg la doctor pentru asemenea durere? M-am înțepat în cuie de 6-7 cm ruginite, şi nici injecție n-am făcut. Trece de la sine, ceva grav, nu e.