| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am si eu o problema.Mi-am spart buza de sus si a ramas umflat timp de 6-7 ore.
Ce sa fac? Nu e normal asa ceva nu? Help pls

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NaomyTommy a răspuns:

Pune gheata, o sa se retraga umflatura nu te speria

5 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Gheata,

| Dumbi a răspuns:

Cat vrei sa stai cu ea umflata, 30 de minute? Pune compresa. Eu mi-ar rupt toata partea stanga(falca stanga), mi-a dat unu o percuta, era mai mare si asta s-a intamplat acum 7-8 ani, chiar de Pasti. laughing Nici nu stiu cum mi-a dat-o, si nu am putut sa mananc 3 zile, imi dadea mama ciorba cu paiu…laughing Aia e nimic prin ce am patit eu.laughing

| TheSeventhSin a răspuns (pentru Dumbi):

Nu stiu frate dar de obicei mie nu mi s-a intamplat sa stau atata cu buza umflata.
Adica nu-mi aduc eu aminte, credeam ca din moment ce nu sa dezunflat ca am cevar dar nu pare ca am ceva doar ca n-a trecut.
O sa-mi pun o compresa cu gheata sa vad ce rezolv, si pacat dec ce ai patit tu la faza aia.

| georgianasiiulia a răspuns:

Pune gheata.

| leo444 a răspuns:

E normal.