| Maria_2116 a întrebat:

Salut, am si eu o problema, simbata aceasta voi pleca la mare, si in timpul cind voi fi la mare, imi va veni ciclu, am 16 ani, si nu stiu ce sa fac, cum sa ma scald? ce trebuie sa fac, nu vreau sa stau de parca e ceva destul de complicat, si sa stau pe loc, sa nu fac nimic, sa nu ma distrez, vreau sa-mi petrec vacanta alaturi de familie, Fericita. Ajutor! Va multumesc mul, sper ca nu-i prea stupida intrebarea, desi astept un raspuns concret.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ziiziii a răspuns:

Am folosit Vitamina K cand mai eram la mare, sa-mi intarzie, dar sa-mi vina mai devreme, nu stiu.

| lightblueC a răspuns:

Hm, tu ai ciclul regulat? Daca nu. ai putea sa-l dereglezi tu cu o saptamana. mai tarziu. Cum? Pai, daca tu de obicei, sa zicem, nu faci sport, incearca acum sa faci foarte mult sport, efort, iar astfel corpul tau va avea nevoie de mai multe vitamine si energie, si nu isi va permite sa inceapa ciclul m. pentru prin el elimini mult fier si alte vitamine necesare. Mai poti folosi si OB-uri... insa eu nu prea am incredere in ele.