| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si o intrebare in legatura cu niste pete pe gata!
Vara de la soare imi iese niste pete albe pe gat si acum ma bronzat si pe piept si vad ca a aparut o pata pe piept de la ce imi apare? Cum scap?!
Dau Funda si va multumesc pentru raspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Danny1212 a răspuns:

Aveti o cantitate mare de mercur in corp! Inlocuiti plombele cu amalgam (daca exista) deoarece acestea reprezinta principala sursa de intoxicatie cu mercur. Evitati consumul unor pesti (rechin, peste-spada, ton) care contin o cantitate mare de mercur, consumati peste numai o data sau de doua ori pe saptamana si in cantitati mici, in schimb puteti consuma un produs naturist cu ulei de peste, pentru necesarul organismului de acizi grasi esentiali Omega 3.