| Mihai244 a întrebat:

Salut, am sindictalie sau degete lipite la nivelul piciorului drept, mai exact ultimele două degete, aveti idee daca e costisitoare si dureroasa o astfel de operatie, mentionez ca am 18 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, operatia este doar de estetica si este foarte scumpa pentru ca nu este o operatie vitala, fiind doar una cosmetica, care se poate rezolva la orice centru de operatii estetice.

Nu inteleg, de ce vrei se te operezi?
Fiindca nu te afecteaza deloc!
Cumnatul meu are aceste degete lipite si traieste bine mersi cu ele, asa, de peste 60 de ani, fara sa-l afecteze sau jeneze in vreun fel.

4 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Te deranjeaza?
Orice operatie e dureroasa mai ales dupa. Ca operatia e facuta sub anestezie.

| sparklingqueen a răspuns:

Cam toate operatiile dor si nu dor in acelasi timp deoarece esti sub anestezie cand ti-o face.dar nu as vedea motivul deoarece ai vrea operatie, ai putea sa ti cumperi lucruri frumoase de bani aia

| BullseyeShot a răspuns:

Nu ştiu de ce ai avea nevoie de operație pentru aşa ceva.
Nu e ca şi cum ai avea o problemă gravă de sănătate sau una care este la vedere.

| Bronson1 a răspuns (pentru BullseyeShot):

Nu e la vedere cand mergi la strand sau la mare si umbli in slapi. Sau cand combini o gagicuta cu foot-fetish care vrea sa iti linga degetele si o lovesti cu o dubla peste botic... De ce judeci oamenii in loc sa-i ajuti?

Pentru OP, incearca sa iti faci programare la ortopedie pentru un consult. In privinta durerii nu are rost sa iti faci griji, ca te anesteziaza (cel putin local), iar perioada de refacere nu ar trebui sa fie asa dificila. Intr-o saptamana, doua ar trebui sa fii iar pe picioarele tale.