| Dahn_Bawg_1996 a întrebat:

Nu de mult timp mi-a aparut o galma destul de dureroasa deasupra testiculului drept. Aveti vreo idee ce ar putea fi? Ce as putea face? Din ce am citit pe internet poate fi vorba de o hernie inghinala dar as avea nevoie de un raspuns promnt. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Aparitia umflaturii si durerea sunt conditii medicale care te obliga sa mergi pentru o examinare la un medic urolog--- du-te cat mai repede, posibil sa se agraveze!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie. Poate fi orice si uneori chiar lucruri grave daca nu o iei din timp.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii hernie inginala, dar poate fii si un ganglion inflamat. In orice caz, nu-i de stat, sa nu fie ceva nasol de tot care trebuie operat in urgenta.

| RamonCora a răspuns:

Daca este o hernie inghinara iti trece într-o lună dacă nu îți trece du-te la medicul de familie să îți facă trimitere la un medic specializat