| bleakk a întrebat:

Am stat ieri vreo 4ore la camp in fata unui soare destul de puternic (intre orele 10-14) si seara m-am rosit desul de rau si ma ustura, in seara aceea mi-am dat si cu ulei de masline credeti ca roseata se va transforma in bronz sau se va decoji iar pielea va fi ca inainte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ShNySnYGer a răspuns:

Eu cred ca se va decoji deoarece deja te ustura

| SimonaCristina a răspuns:

Depinde de tipul tau de piele, poti sa faci arsuri solare sau sa te bronzezi frumos, fara sa se descuameze pielea.
Funda? crying((
Plang sad