| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Am un dinte (incisiv) plombat si cu nervul scos. Este plombat aproximativ pe toată partea care se vede. Dar se mai poate observa și smalțul. Credeti ca se poate pune fațeta pe el? Si mai am unul (tot incisiv) care are nerv si este mai puțin plombat.(se vede mai mult smalț). Crdeti ca se poate pune fațete pe ambii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca da.
Daca nu merge cu fatete din varii motive pe care doar stomatologul ti le poate spune dupa o examinar atunci se poate cu coroane noi sau chiar recimentare.
Bani sa ai ca poti sa faci orice la dantura.

1 răspuns: