| FuCkMAn a întrebat:

Salut,am un inceput de gastrita...stiu ca nu trebuie sa mai fumez in timpul regimului dar este posibil macar sa mai reduc tigarile? gen 3-4 pe zi? sau 2-3? mersi anticipat si va rog, fara raspunsuri gen lasa-te sau d-astea... daca nu stiti nu raspundetibig grin multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poate daca le reduci treptat vei reusi sa scapi de ele, pentru ca trebuie sa te lasi de fumat daca vrei sa duci o viata sanatoasa in continuare.Sau sa iti iei o tigara electronica...

| Pitzipoanca a răspuns:

Regimul este cu totul secundar. Mult mai important este fumatul. Fumeaza in continuare si sunt sanse ca gastrita ta sa se transforme in ulcer, iar ulcerul in cancer. Asta daca nu mori intre timp de la alte forme de cancer.

| CoxOno a răspuns:

Daca poti redule 0pe zi si lasale de tot
In timpul Regimului dimineata pe stomacul gol amesteca niste branza de vaca cu miere de albine.
Sa ai o seara buna