| valentin2002 a întrebat:

Am un inel de argint care îmi place (925 %°), dar fac alergie la el din cauza că probabil conține nichel. Daca as da cu lac peste el, credeți că ar mai apărea iritațiile? Știu că pare o întrebare infantila, dar chiar mi-ar părea rău daca nu as mai putea purta inelul acela...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Stropdeploaie a răspuns:

Cu ce lac? Exista asa ceva? Cred ca l strici ..mai degraba incearca sa l plachezi cu aur!

| NegulescuDaniel23 a răspuns:

Nu cred ca acel lac ar putea sa opreasca efectul nociv al nichelului. dar ai putea sa incerci!

| valentin2002 explică (pentru NegulescuDaniel23):

Mulțumesc pentru răspuns. Cred că o să îmi cumpăr inele din titan de acum, care specifică că e fara nichel, plus că titanul este hipoalergenic.