| minix20 a întrebat:

" Salut, am un prieten care am auzit ca a luat ceva, de acum i se decojeste pielea in forma rosie pe tot corpul, il doare si burta, cum sa procedez cu el sa nu iau ce are el? Doar sfaturi bune fara misto, nu de alta dar nu-mi place sa ma indop cu pastile ". A trecut o luna si acum tovarasul asta al meu a respirat efectiv langa mine, gen buza langa buza, dar gen doar a respirat cand a vrut sa-mi zica ceva incet, e risc mic sa iau ce avea el, nu? Ca pe el inca il mai doare stomacul and stuff, doar raspunsuri serioase, rog seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ZokoZEW a răspuns:

Momentan ești safe, dar sa nu mai te mai apropii de el până nu se vindeca.

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Iar a respirat cineva în preajma ta?

Izolează-te de urgență într-un buncăr cu cameră de decontaminare.

| ZokoZEW a răspuns:

Ar trebui să îl îndrumi să consulte un medic cât mai curând posibil pentru un tratament. evita contactul direct cu secrețiile respiratorii ale prietenului tau, este riscul de a transmite o infecție.

| minix20 explică (pentru ZokoZEW):

Pai asta zic, gen a respirat cumva langa mine, dar n a eliberat saliva gen sau sa stranute? doar a respirat incet si dupa s-a departat, e ceva risc sau sunt safe?

| minix20 explică (pentru ZokoZEW):

A, mersi mult, sfatul tau ma face sa nu ma mai stresez ampulea, respect

| ZokoZEW a răspuns (pentru minix20):

Momentan ești safe, dar sa nu mai te mai apropii de el până nu se vindeca.