| minix20 a întrebat:

Salut, am un prieten care am auzit ca a luat ceva de acum ii se decojeste pielea in forma rosie pe tot corpul, il doare si burta, cum sa procedez cu el sa nu iau ce are el, doar sfaturi bune fara misto, nu de alta dar nu-mi place sa ma indop cu pastile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lasa-l sa faca tratamentul!
Daca in 2 saptamani nu dispar simptomele, atunci spune-i sa mearga la un medic dermatolog!

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu cred ca e o boala contagioasa ci o alergie sau ceva de piele care nu se ia, deci chill. Poti alege oricum sa nu va vedeti o perioada pana cand ii trece, sa vorbiti numai online, daca esti speriat.

| minix20 explică (pentru dullcat):

Suntem colegilaughing
pai aia e faza, ca cica doctorita de familie a zis ca el a luat o de la cineva, dar oricum nu cred ca se ia doar daca vorbesc cu el

| minix20 explică:

Ps : a fost la doctoru de familie si i-a dat doua pastile de luat pe zi si crema