| nooot2 a întrebat:

Am varicela de 17 zile.Ieri am fost la control la un doctor si mi-a prescris urmatoarele Cipro Quin 1 pe zi, Ketoprofen 1 pe zi, Baraka 1 pe zi, Neuromultivit 1 pe zi.Totul bine pana aici.Nu ca as fi eu mare expert dar Cipro Quin este un antibiotic si eu stiam ca nu se ia antibiotic in timpul varicelei.Se poate sa-mi fi prescris asta fiindca varicela e pe final? Adica mai trebuie sa-mi cada cateva bube.Si ketoprofen de ce mi-a prescris?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Plută a răspuns:

Bă da' ți-ai găsit unde să postezi întrebarea.