| Carinaaaaaaaaa a întrebat:

Buna ziua tuturor! Luna trecută, pe data de 5 feb tocmai imi venise menstruatia care m-a ținut până pe 7. Tot în ziua de 5 feb am început să beau antibiotic (cipro quin) din cauza unei infecții la rinichi, am baut vreo 10 zile..Luna aceasta am asteptat sa imi vina menstruatia însă nu a aparut până acum, însă am dureri de mijloc de burta si de ovare, în special cel drept. durerea este exact ca la menstruatie doar ca menstruatia nu apare. Sa fie din cauza antibioticului? Oare s-a produs vreo dereglare? Mentionez ca sansa de a fi însărcinată este exclusă. Nu am avut contacte intime. Multumesc frumos pentru eventuale răspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa mergi la medic? Ca daca cauti păreri si sfaturi pe net nu este ok deloc, dar faci cum vrei.

| Floridori a răspuns:

Este destul de intalnit acest fenomen al intarzierii menstruatiei dupa tratamentul cu antibiotic.Normalitatea consta intr-o singura intarziere de pana la 10 zile.
Din moment ce ai simptome ale sindromului premenstrual, nu ai de ce sa iti faci griji.Sangerarea menstruala ar trebui sa inceapa curand.
Numai bine!

| nuconteazaacum1234 a răspuns:

Probabil ca da! Sper ca ai folosit niste pastile de protectie la antibiotic, eu nu am folosit si am o candidoza de vai mama..baga picioarele in apa calduta cu sare si fa bai calde cat suporti..cat sa iti puna sangele in miscare