| george753159 a întrebat:

Salut am varicela si mi-a iesit o bubita si pe pielea penisului si ma ustura... am dat de vreo 3-4 ori cu aceiasi solutie care am dat si pe bubitele iesite pe pielea corpului... Am dat cu lotiune mentolata pe bubita de pe penis este ok? Adica nu afecteaza cu nimic daca am dat ..nu? Ajutor urgeeeent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MariaMaia879 a răspuns:

Zona intima e o zona sensibila. Poate bubita aia nu e de la varicela asa ca du te la medic imediat. (Si lotiune mentolata lollll nu te a usturat?))

| GeorgeOG19 a răspuns:

Nu patesti nimic.este normal sa te usture pentru ca este o zona mai"sensibiloasa".am avut si eu, inca o mai am la loc. laughing))

| george753159 explică (pentru GeorgeOG19):

Ms mult pentru ajutor... ca ma temeam sa nu se extinda sau cv

| GeorgeOG19 a răspuns (pentru george753159):

Funda?