| NoName321028 a întrebat:

Salut! Aparatul dentar se poate monta doar intr-o singura ședința? Sau in mai multe? Si controlul lunar se poate face la alta clinica decat cea la care mi l-am pus? Dau funda celui mai bun răspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Se poate monta fix cum zice și recomanda medicul ortodont. O dată ce ai început tratamentul cu cineva, trebuie să îl continui acolo, doar acel medic ortodont știe situația ta, doar acolo poți merge.