| Extazzy2015 a întrebat:

Salut, ar trebui sa ma ingrijorez in privinta asta: https://imgur.com/6syoE39, tin sa mentionez ca m-am taiat din greseala cu o lama in partea superioara a mainii dupa care am observat aceasta pata rosie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai avut si eu chestii d-astea. Trec nu te ingrijora.
E la suprafata, nu?

| Ke4LoN a răspuns:

S-ar putea sa fie doar o cicatrice, aplică un gel tratament pentru cicatrici pe bază de silicon (Clinical Scar Reducing Serum) sau serum (serumurile antioxidante PC) care să conțină antioxidanți și ingrediente reparatoare, precum quercertin. 8 săptămâni de aplicare o dată sau de două ori pe zi poate face cicatricea mai puțin vizibilă, în special dacă este o cicatrice recentă. Acest tip de produse oferă cele mai bune rezultate pe cicatricile plate, însă pot fi de ajutor și în cazul cicatricilor atrofice și hipertrofice. Întotdeauna tratează pielea cu blândețe și protejează cicatricea cu un produs de protecție solară cu SPF 25 sau mai mare!
Iti urez succes in a scapa de ea (in caz ca vrei) nu ai de ce sa te ingrijorezi si fii mai atent cu obiectele ascutite, bafta!