| just4L3x a întrebat:

Salut, are ceva daca folosesc 2 paste de dinti?
de ex.: una pentru intarirea dintilor si gingiilor iar alta pentru protectie.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| florin08 a răspuns:

Nu are nimic dar pentru asta exista paste speciale care nu trebuie sa le combini.

| Alemoni a răspuns:

Buna!
Nu este nimic. Totusi incearca sa iei una de la blend-a-med.
Este si pentru gingii si pentru protectie si pentru mai multe lucruri.
Bafta!

| Chrysk2 a răspuns:

Foarte bine, foloseste 5, dar foloseste ceva happy altii nu folosesc deloc si aici nu ma refer doar la batrani ci si la cei de 15-20.
Dar cel mai bine cum au zis si ceilalti cumpara o pasta 3-1" intelegi ce vreau sa zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heyhappy nu nu are nimicwinking este forte bine ca ai atfel grija de dintisorii tai :* fiecare pasta isi face efectul dupa cum ai spus una pentru intarire iar alta pentru protectie, si vei avea dinti sanatosi si frumosi tot timpul :X bv:*
te pup:*... funda?:X

| glont a răspuns:

Nu are nimic happy dar din cate stiu (deci nu stiu daca e bine ce spun sigur) cea de gingie nu e bine sa o folosesti zilnic