| Mihoc_Bogdan_1996 a întrebat:

Salut, as dori sa aflu ce ar trebui sa mananc pentru a pune in greutate(masa musculara; fac workout in fiecare zi), pentru ca am 1.74 si doar 58kg.
Ce ar fi sanatos si bun, sa ma ajute sa ma dezvolt, sa cresc si sa nu ma ingras?
Raspunsul cu cele mai multe detalii/informatii primeste funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Iata cateva sfaturi ce te pot ajuta sa iti constientizezi obiceiurile alimentare si sa actionezi in consecinta.
http://www.i-medic.ro/articole/slabeste-sanatos

| Cosmin86 a răspuns:

Faci workout in fiecare zi si vrei sa pui muschi?

muschi se dezvolta in zilele de pauza...

termina cu aberatii de incepatori, invata s te antrenezi si sa mananci ca lumea, alimente bogate in proteine si sarace in carbohidrati si grasimi