| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa-mi spuneti, cei care v-ati lasat de fumat, ce efecte pozitive ati resimtit, putin mai detaliat daca se poate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am fumat peste 30 de ani. M-am lasat in 2009 in 27 Mai. Ma simt extrordinar: respir usor, nu mai tusesc si nu mai racesc asa usor.

| JustFokinMe a răspuns:

In primul rand am simtit ca se mareste volumul pulmonar, ca nu mai simteam presiunea aceea in cutia toracica atuni cand incercam sa inspir mai adanc. Apoi am sesizat ca s-a reglat ritmul cardiac, ca nu mai aveam aritmii sau anghine(imagineaza-ti ca nu am fumat decat 3 ani), deci am putut sa rezist mult mai bine la efort.Per total am simtit ca obosec mult mai greu(era ca si cum fiecare fum sorbea energia mea vitala) si nu imi dau sigur seama dar cred ca a avut efecte si asupra memoriei si atentiei.

| Dorcu_Sami_1994 a răspuns:

Nu mai fumez de 7 luni si am inceput sa merg la sala! Rezultatele sunt deosebite. 2 nu mai am dureri de cap ceea ce le aveam foarte des atunci cand fumam. 3 nu imi mai vine sa vomit. de multe ori mi se intampla sa vomit atunci cand fumam! succes in a te lasa de tigari happy