| anonim_4396 a întrebat:

Mentinonez ca am dintii galbeni (si au niste pete albe, nu stiu de ce, dar asa au crecsut) si sunt destul de strambi( cel putin dupa parerea mea)! Imi poate spune si mie cineva vreun leac pentru a-mi inalbii dintii? Si daca se poate sa imi spuneti ceva doar daca ati incercat si a avut efecte pozitive!

Dau fundita!:*:*:*

PS:Am 12 ani!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Albirea dintilor tine si de tipul de dinte al fiecarei persoane. Sunt persoane care au dintii usor transparenti si care nu vor ajunge niciodata la acel alb mat pe care si-l doreste majoriteaetea persoanelor. O igiena orala facuta corect cu o pasta de dinti cu fluor si cu un factor de albire este suficienta.
Nici albirea profesionala nu este totdeauna recomandata deoarece exercita un stres foarte mare asupra smaltului dintilor.
Te pup!

| Kampion a răspuns:

Cred ca stii reclama aia care femeia scuipa sange cand se spala pe dinti. iti recomand sa iti iei aia cred ca ajuta da eu nu mi-am loato deci... Te pup :* Funda

| Meowww a răspuns:

Si eu am tot 12 ani, si vreau sa imi albesc dintii, dar nu stiu cum o sa mi-i albesc. Exista o tehnica, trebuie sa te duci la un cabinet, sau nu prea stiu cum se face. E albire cu un gel la o lampa. Iti dau un link:
https://www.google.ro/......https?/url
Iar pentru ca sunt strambi, pune-ti aparat dentar! Ti-i indreapta, si cand o sa fii mare o sa ii ai drepti si frumosi :).

| Meowww a răspuns (pentru Meowww):

Mie mi se pare cam stresant, dar totusi merita. Si nu cred ca au voie copii.hee hee