| AlexBalteanu999 a întrebat:

Salut, as dori sa stiu aproximativ de la cate sticle de vin sau litri de bere as putea sa ma imbat?

Tin sa mentionez ca am 13 ani si am inceput sa beau de la 12 ani, ca sa va puteti face o idee, de paste am baut 300ml de whiskey si 3-4 pahare de vin rosu de tara si eram ametit bine. Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai inceput cu bautura de la o varsta frageda, pe la 30 de ani ai sa fii fruntas.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

300ml de whiskey si 3-4 pahare de vin rosu de tara.
Dacă faci asta de la 13 ani, când creierul nu este încă bine dezvoltat, riști să te tâmpești acum. Apoi urmează ficatul și cimitirul pe la 40 de ani. Succes!

| johnnny123 a răspuns:

Bănuiesc că nu ești deloc curios cum este viața la 20 de ani dacă la 13 ani ești deja pe drumul alcoolismului.

| VoidEternal a răspuns:

Mama, ce cool esti. Bei atata la 13 ani.

Cand o sa fiu mare o sa vreau sa fiu exact ca tinewinking

| AlexBalteanu999 explică (pentru VoidEternal):

Probabil esti ironic, dar oricum nu ma consider cool. Am niste motive pentru care beau.

| Mopmop a răspuns:

Imi pare rau sa citesc aceasta intrebare!
Asta nu ma impiedica insa sa iti raspund.
Daca bei in litru de vin sau de bere pe termen scurt ai sansa sa intri in coma alcoolica si sa mori!
Pe termen lung poti sa ai probleme mari cu cresterea si dezvoltarea organismului.
Asa incat sfatul meu este sa ramai doar la apa si ocazional sucuri!
Multa sanatate!

| mataesexy a răspuns:

De la 800-900 litri de vin si 3 litri de bere